TeamViewer Nedir, Ne İşe Yarar?

Soner KARADAŞ kullanıcısının resmi

Merhaba Arkadaşlar

 

Bir önceki yazımda bahsettiğim uzak masaüstü bağlatısına alternatif olarak ve port yönlendirme gerektirmeyen uzak yönetim yazılımı TeamViewer'i sizler için inceleyeceğim.

 

TeamViewer kendi bilgisayarınızdan, dünyanın herhangi bir yerindeki TeamViewer programı yüklü bilgisayara bağlanmanızı ve yönetmenize imkan sağlar.

 

 

 

Kısaca, ofisteki bilgisayarınıza TeamViewer'in sunucu yazılımını kurup evden, dışardan, internet bağlantısı olan heryerden hatta iPhone ve Android cihazınıla bile bağlanıp işlerinizi yönetebilir dosyalarınıza erişebilirsiniz.

 

Sitesinde Yazan Genel Özellikleri;

 

TeamViewer ile internet bağlantısı sayesinde dünyanın her hangi bir yerindeki bir bilgisayara başka yükleme yapmadan ve güvenlik duvarı sorunu çıkarmadan erişim yapabilirsiniz.
* Dosya Transferi
TeamViewer bilgisayarınızdaki dosyaları karşı taraftaki bilgisayara yollayabilir yada karşı taraftan kendi bilgisayarınıza dosya taşıyabilirsiniz.
* Güvenlik Duvarının arkasından çalışır
Bir çok uzak masaüstü yazılımı güvenlik duvarları yüzünden erişim güçlükleri çeker. Ancak TeamViewer ile endişe etmeye gerek yok. Çünkü TeamViewer güvenlik duvarı arkasından çalışarak bağlanılacak bilgisayara bağlanmanın yolunu buluyor.
* Yüksek Güvenlik Standardı
TeamViewer Oldukça güvenli bir çözüm ortağıdır. Güvenlik kanalları RC4 kodlamaları ile korunmaktadır. RC4 kodlamaları https/SSL ile aynı güvenilirliğe sahiptir.

* Yüksek performans

 

Peki Nasıl Kullanacağınız?

 

Öncelikle bu linke tıklayarak yönetecek ve yönetilecek her iki bilgisayara da TeamViewer yazılımını indirip kuruyoruz.

 

 

Ardından iki bilgisayarda da yazılımı çalıştırıyoruz. Yönetilcek bilgisayarda açık olan teamviewer ekranında görülen

 

Your id bilgisini yönetecek olan bilgisayardaki teamviewer'ın partner ıd kısmına yazıp connect diyoruz ve bize yönetilecek bilgisayarın teamviewer ekranındaki parolayı soruyor. Onu da girip giriş yapıyoruz ve karşımızda yönetilecek olan bilgisayarın masaüstü.

 

Bu noktadan sonra uzaktaki bilgisayarın başındaymış gibi her işinizi halledebilir her işlemi yapabilirsiniz.

 

Keyifli çalışmalar dilerim

 

Kolay gelsin