Apple iOS 6'nın tüm sırları

ataman onur
Haziran,2012    

iOS 6'nın tüm özellikleri

Apple'ın merakla beklenen konfreransı WWDC bu akşam başlayacak.

Geçtiğimiz hafta söylediğimiz gibi iOS 6 hakkında yeni sürprizler bizleri bekliyor. Öncelikle iPad kullanıcılarının çokça sevineceği Siri'nin artık iPad'ler için de geçerli olacağı haberini bu akşamki resmi bir açıklamayla öğrenebiliriz.  

Beklenen bir diğer yenilik de Facebook'un uzun zamandır beklediği ve istediği iOS cihazlara Facebook entegrasyonunun iOS 6 ile gerçekleşmesi.  

iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcıları ise iOS 6'nın kendi cihazlarını kapsayacak olup olmaması konusunda oldukça heyecanlılar.

Son gelen bilgiler iOS 6'nın hangi cihazlar için geçerli olacağına dair ipuçları veriyor. Ancak bu açıklamaların henüz resmi kişilerin ağzından çıkmadığı için net olmadıklarını söyleyelim.

iOS 6; iPad 3 ve Yeni iPad için geçerli; fakat artık ilk iPad'ler listeden çıkartıldı. İlk iPad modelini kullananlar için artık tabletin değiştirme zamanının geldiğini söyleyebiliriz.

iPhone telefonlarda ise 3GS'in iOS6 için geçerli olup olmayacağı merak konusu. Son gelen bilgiler 3GS, 4, 4S'in iOS 6 platformuna geçebileceğini gösteriyor. iPod'larda ise sadece dördüncü nesil Touch'larda iOS 6 geçerli olacak.

Türkiye saatiyle akşam saat 8'de başlayacak WWDC etkinliğinde iOS 6'nın betasının tüm özellikleriyle tanıtılması bekleniyor. 


 

FACEBOOK YORUM